Виставки


«Сонце заходу / Sol Occidens» Марґіт та Романа Сельських
Виставка живопису Марґіт(Райх) та Романа Сельських з колекції мистецтвознавця, академіка Європейської академії наук, мистецтв та літератури, почесного академіка Національної академії мистецтв України та заслуженого діяча мистецтв України Едуарда Димшица повертає Одеський художній до магістралі власної виставкової діяльности, дослідження та експонування українського мистецтва.
Цикл виставок "Мови війни"


Kinder Album. Великі луги, рясні трави
Для нашого циклу Kinder Album створює власний луг. Замість лугових рослин перед глядачем виростають химерні кістки-квіти.


Володимир Семків. Радість
Володимир Семків. Радість В Одеському


Василь Дмитрик. Зберігати вічно. Не розкривати
Василь Дмитрик. Зберігати вічно. Не


Ігор Гора. Чому перерване життя загарбника барвисто сяє фарбами?
Ігор Гора. Чому перерване життя


Дмитро Євсєєв. Палімпсест
Дмитро Євсєєв. Палімпсест Серія графічних


Данило Мовчан. Де твоє жало?!
Данило Мовчан Де твое жало?!


Микола Лукін. Ґрунтові води
Микола Лукін.Ґрунтові води Виставка “Ґрунтові
Завершені виставкові проєкти


ДОВІЙНИ
ДОВІЙНИ «Довоєнний» 2021 рік ми готували нову хвилю. Дарування художників та колекціонерів, безвідмовна підтримка Marazli Club та цільова бюджетна програма, яку Олександр Ройтбурд організував за


«Transmuseum»
Виставку побудовано на принципі вторгнення робіт Ігора Гусєва до основної експозиції Одеського художнього музею.


«Нонконформісти: музейний формат»
У спільному з галереєю сучасного мистецтва NT-art проекті зібрано роботи одеських художників нонконформістського кола


Марія Куліковська «Моя шкіра — моя справа»
Виставка сучасної української художниці Марії Куліковської «Моя шкіра — моя справа» — це кілька десятків сліпків тіла Марії, зроблених у співавторстві з Олегом Вінніченком за допомогою парафіну, шоколаду, мила, гіпсу та епоксидних смол.


Константин Сомов «Без цензури»
У вересні ми вперше показали всі роботи майстра, які зберігають наші фонди. Серед експонатів – рідкісні еротичні малюнки до «Книги маркізи», збірника фривольних французських текстів XVIII сторіччя.


Борис Лур’є «Змінена людина»
Змінена людина – важлива метафора ХХ та ХХІ століть, історії та політики, що намагаються стерти людину, змінити її та позбавити обличчя.


Віктор Маринюк «Жити уважно»
Віктор Маринюк — легенда одеського нонконформізму. Образи Віктора Маринюка ізольовані від зовнішнього світу, їх не оточують предмети з відзнакою часу.


Юрій Сивирін «Чорне Дзеркало»
Художник виявляється в стані взаємовиключних і напружених ментальних переживань. Його шлях — це «Чорне дзеркало» нових інформаційних технологій.


«Суворі та стильні». Мистецтво довгих шістдесятих
Наші гості не можуть побачити велику кількість шедеврів з колекції музею через брак гідного оформлення.


«Дикий мед Леоніда Первомайського». Володимира Мельниченка та Ади Рибачук
Найбільше у творчості Ади Рибачук та Володимира Мельниченка ражає ї масштабність. Масштабність впливу. Масштабність задуму та втілення. Масштабність очікувань.


Анна Миронова «Наближення»
Проєкт поєднав у собі твори двох діаметрально різних підходів художнього втілення — створене художником та побачене художником. Це в рівній мірі визначає їх, як твори мистецтва.


РЕПОСТ: сучасне українське мистецтво з колекції Анатолія Димчука
На виставці було представлено більше 30 обраних робіт ключових українських художників 1980-х — 2000-х років: Сергія Браткова, Леоніда Войцехова, Олександра Гнилицького, Ігора Гусєва, Олександра Животкова, Олександра Ройтбурда, Арсена Савадова, Олега Тістола та інших.


Напис. Виставка Володимира Буднікова
Володимир Будніков народився в 1947 році в Києві. У 1965 році закінчив Республіканську художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а в 1971 році — Київський державний художній інститут (майстерня Тетяни Яблонської). Персональні виставки проходили у Німеччині, Франції, Австрії, щорічно проходять в українських музеях та галереях. Заслужений діяч мистецтв України, професор Національної академії мистецтв. Наразі живе та працює в Києві.


Пауель Шварц «Fioretti»
Сьогодні ім’я Пауля Шварца (1873—1934) майже забуте: персональна виставка «Fioretti» в Одеському художньому покликана нагадати про нього і дати друге життя творчому надбанню митця.
Назва виставки «Fioretti» — посилання до твору XIV століття «Квіточки Франциска Асізького». Це збірка з 53 коротких розділів, що розповідають про життя святого Франциска Асізького і яскраво змальовують створені ним дива.
Так само і на нашій виставці кожна робота — маленька окрема оповідь про диво і красу життя. Кожен предмет, кожна квіточка в творах художника мають характер і власну історію. Шварц, неначе ловець снів, полює на образи: у плямах монотипій, малюнках каміння, тріщинах та кляксах — всюди є сутності й почуття.
Павло Маков. “MAPPA MUNDI”
MAPPA MUNDI — велика персональна виставка Павла Макова, одного з головних українських художників сучасності, автора Національного павільйону України на Венеційській бієнале 2022 та лауреата Шевченківської премії.
Експозиція представляє нові роботи художника, створені протягом 2020—2021 років.


Олександр Ройтбурд. «Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда»
Виставка охоплює чотири десятиліття творчості художника — насамперед, ранній і найменш досліджений період, 1980-1990-ті.
На виставці зібрано 28 живописних робіт, інсталяції, відеоарт та близько 70 архівних фото, покликаних показати шлях Ройтбурда-куратора і організатора художньої спільноти.



«100 років потому. Киріак Костанді»
В Одеському художньому зберігається більше двохсот робіт Костаді, а у постійній експозиції ви можете побачити лише 14 з них. На виставці ми представили роботи, які тривалий час зберігалися в фондах музею, а також архівні фото, документи і роботу сучасного українського митця Василя Дмитрика, присвячену пам’яті Киріака Костанді.


Михаїл Рева «Одкровення / Revelation»
Михаїл Рева«Одкровення / Revelation» 19 вересня в Одеському художньому музеї відкрився виставковий проєкт відомого скульптора Михаїла Рева. На виставці представлені роботи різних років, від ранніх,


Голодомор: очима українських художників
Голодомор: очима українських художників 26 листопада до Дня пам’яті жертв голодоморів відкриваємо виставку «Голодомор: очима українських художників» з колекції Моргана Вільямса. Морган Вільямс — американський


Микола Глущенко «Остання свобода»
Біографія Миколи Глущенка схожа на авантюрний роман: у ній знайшлось місце затяжній еміграції, агентурній діяльності, численним закордонним мандрівкам і плідній творчості. За життя митець створив


Спецфонд: репресоване мистецтво
Одеський художній музей у партнерстві з Національним художнім музеєм України та за підтримки Українського культурного фонду представляє виставковий проект «Відкрита колекція у відкритому музеї» —




Андрій Достлєв
Андрій Достлєв, Лія Достлєва «Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор» 11 грудня 2021 — 9 січня 2022 Щоразу, коли я



«100 років потому. Киріак Костанді»
«100 років потому. Киріак Костанді» В Одеському художньому музеї зберігається найбільша колекція творів Киріака Костанді: близько двохсот живописних та графічних робіт, 14 з яких представлені
Тарасова колекція в уявному музеї
Одеський художній музей презентує виставковий проект «Тарасова колекція в уявному музеї» — перлини з колекції Тараса Максим’юка доповнені роботами з колекції україники Одеського художнього музею та приватних зібрань.