Попри війну ми залишаємо цей формат роботи зі спільнотами міста.
Саме зараз варто приходи до музею корпоративно, адже наші куратори та кураторки зможуть змістовно пояснити, чому сучасна росія продовжує спроби знизіти українську культуру. Це нестандартний формат розвитку корпоративної культури. Він допомагає об’єднати співробітників, ґрунтуючись на зацікавленості в мистецтві, історії Одеси та українського мистецтва, а також розвитку творчого і критичного мислення.
Ми залишили тут всі формати відвідин, що були доступні до 24 лютого 2022 року, але не все можна буде реалізувати за відсутності експозиції. Ми завжди зможемо зробити крафтову пропозицію саме для вашої спільноти.
Компаніям
Корпоративне відвідування музею
Системне відвідування музею розвиває навички концентрації, спостереження та уваги до деталей.
Допомагає легше зосереджуватися та ефективніше заглиблюватися в контекст.
Аналізувати та бачити взаємозв'язок між розвитком суспільства та історією мистецтв.
Відвідуючи Одеський художній командою, ви допомагаєте музею вдосконалюватися та втілювати в життя нові масштабні виставкові проєкти.
Наші наукові співробітники розробляють різноманітні екскурсії, які ми пропонуємо відвідувати в певній послідовності:
Оглядова екскурсія
Оглядова екскурсія основною експозицією Одеського художнього з акцентом на живопис
Екскурсія гротом
Екскурсія до підземних пустот-підвалів під палацем, де розташовано музей.
Special offer
Нічна екскурсія
Кураторські екскурсії виставками
Екскурсія виставкою
Частина 1. Знайомство
1865
Засновано прогресивною громадкістю міста Товариство витончених мистецтв
1888
Палац Потоцьких на Софіївській 5а придбав міський голова Григорій Маразлі та передав місту
1899
У приміщенні палацу відкрили Міський музей витончених мистецств
2018
Одеський художній став найвідвідуванішим музеєм країни
2020
Найкрутіший музей країни
Наші екскурсії
«OFAM, nice to meet you»
Що це: оглядова екскурсія основною експозицією Одеського художнього з акцентом на живопис — це перше знайомство з музеєм. Під час півторагодинної екскурсії першим поверхом ви хронологічно позально простежите розвиток мистецтва від XVI століття до модернізму XX століття.
У результаті: зрозумієте, як розвивалося мистецтво у вказаний історичний період, розмежите для себе основні напрями в мистецтві.
Тривалість: 90 хвилин.
«Мистецтво розуму: скульптура в Одеському художньому»
Що це: оглядова екскурсія основною експозицією Одеського художнього з акцентом на скульптуру. Під час неї ви дізнаєтеся більше про цей вид мистецтва, а також про відомих скульпторів Одеси.У результаті: сформуєте повне уявлення про скульптурну складову основної експозиції музею.Тривалість: 60-90 хвилин.
Екскурсія гротом Одеського художнього
Що це: екскурсія до одного з небагатьох підземних пустот-підвалів в Одесі, відкритих для відвідувачів, що знаходиться просто під палацем, де розташовано музей.У результаті: дізнаєтесь історію палацу та його володарів, а також відвідаєте унікальне підземелля.Тривалість: 60-90 хвилин.
Екскурсія оновленою іконною залою
Що це: екскурсія колекцією ікон Одеського художнього. У центрі експозиції один із найцінніших експонатів колекції — ікони кола Діонісія, продовжувача традицій Андрія Рубльова.У результаті: зрозумієте, чим є ікона не в сакральному сенсі, а з точки зору мистецтва; чому іконопис є надважливим етапом у розвитку мистецтва і чим український іконопис відрізняється від європейської традиції.Тривалість: 60 хвилин.
Частина 2. Level up
Тепер ви добре знайомі з основною експозицією Одеського художнього. Далі пропонуємо перейти до відвідування наших поточних виставок. Кожному виставковому проєкту в Одеському художньому передує кропітка наукова праця наукових співробітників, у результаті якої маємо можливість ширше та глибше висвітлити певний мистецький період або творчість певного митця чи мисткині. Висвітлення актуальності теми та розуміння контексту, обґрунтування творчого доробку митців, виважений підхід до формування експозиції — все це стане більш зрозумілим і сприйнятливим під час відвідування кураторської екскурсії.
Частина 3. Познайомимося ближче
А тепер пропонуємо вам на вибір різноманітні авторські екскурсії від наших наукових співробітників, які ви можете обрати, спираючись на теми, цікаві вашій команді. Такі екскурсії — це можливість неформально познайомитися з творами мистецтва та дізнатися особисте ставлення екскурсовода до тієї чи іншої роботи. Це про живе емоційне спілкування, можливість глибше вивчити вже знайомі работи, поглянути на них з нової точки зору, а також дізнатися про ті твори мистецтва, яким під час оглядових екскурсій не приділяється належної уваги.
Авторські екскурсії
Море всередині
Що це: екскурсія роботами художників-мариністів в експозиції Одеського художнього. Ми познайомимо вас з найбільш вражаючими роботами і розповімо цікаві факти з їхньої біографії.
У результаті: дізнаєтеся більше про пейзаж та його різновид — марину, зрозумієте, чому Івана Айвазовського називають «великим», а також дізнаєтеся про багатьох інших художників-мариністів, якими ми пишаємося.
Тривалість: 60 хвилин.
#HerStory: поза чоловічім поглядом
Що це: екскурсія жіночими іменами в основній експозицію музею. Довгі століття жінки були більшістю, що мовчить. Пропонуємо подивитися на жінок не тільки як на муз і натхненниць. Не тільки як на тих, хто «стоїть за спиною великих чоловіків», а на жінок меценаток, художниць, революціонерок.
У результаті: дізнаєтеся, як костюм звільнив жінок, проте скував їхні тіла, як література формувала нові ідеали жіночності і про що думали та мріяли жінки різних епох і верств.
Тривалість: 60-90 хвилин.
Частина 4. Інший погляд на все знайоме
Декотрі авторські екскурсії утворюють цикли — таким чином пропонуємо розглянути одну й ту саму тему з різних боків та різних точок зору, звісно ж, на прикладі нашої основної експозиції.
Святковий цикл
Що це: цикл екскурсій, присвячених святам та святкуванням, який складається з таких тем:
1. Причепурилися: святкові убрання та костюми.
2. Стіл накрили: застілля.
3. Розважилися: святкові розваги.
4. Приворожили: містичні сюжети.
5. Покохалися: еротичні сюжети.
У результаті: дізнаєтеся про традиції святкування в різні часи, про те, як вдягалися, що готували, як розважалися, яких обрядів дотримувалися. Усе це в розрізі різних епох, мистецьких напрямів, етносів і верств.
Тривалість кожної окремої екскурсії: 40 хвилин.
Любовний цикл
Що це: цикл екскурсій, присвячених коханню в експозиції Одеського художнього, що складається з таких тем:
1. Кохання та пристрасть.
2. Кохання та ненависть.
3. Кохання та стосунки.
4. Кохання та флірт.
5. Кохання та романтика.
У результаті: дізнаєтеся, як зображували кохання в різні часи, про те, який ступінь відвертості могли собі дозволити художники та які історії стоять за тим чи іншим любовним сюжетом в експозиції.
Тривалість: 40 хвилин.
Кольоровий цикл
Що це: цикл екскурсій, кожну з яких присвячено певному кольору в експозиції. Тим самим ми пропонуємо навчитися «читати» картину через кольори — без зосередження на сюжеті або біографії автора спробуємо зрозуміти, як і для чого художник працює з конкретним кольором.
У результаті: поглянете на вже знайомі роботи під новим кутом, дізнаєтеся більше про колористику, символіку кольорів, про те, яку роль колір відігравав у творчості окремих художників і навіть цілих художніх напрямів і мистецьких об’єднань.
Пропонуємо такі кольори: білий, сірий, червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий, рожевий, чорний.
Тривалість: 40 хвилин.
Частина 5. Спеціальна пропозиція
Нічна екскурсія
Що це: екскурсія першим поверхом і гротом музею після його зачинення — за вимкненого світла, з використанням електронних свічок і ліхтариків. За такої обстановки подорож музеєм стає містичною та навіть трохи інтимною — під час неї ви дізнаєтеся найпотаємніші музейні історії.
*За вашим бажанням ми можемо провести екскурсію окремо першим поверхом або гротом. Вартість розрахуємо додатково.
Ми також можемо «оживити» картини з експозиції:
«Ромео та Джульєтта»
Актори зіграють сцену на балконі з найвідомішого твора Вільяма Шекспіра, яка лягла в основу однойменої картини Костянтина Маковського з колекції Одеського художнього (перший поверх).
«Сліпий бандурист»
За участі бандуристки Яни Міньової (перший поверх).
«Жнива»
За участі студенток Одеської музичної академії імені Нежданової (перший поверх).
«Народження скульптури»
Учасниці танцювальної спільноти «Простір» покажуть, як з каменю народжуються скульптури. На цей перфоманс їх надихнула скульптура «Нічний кошмар» Йосипа Мормоне (перший поверх).
«Кафе»
Актори розіграють сцену про кохання, яка могла би відбутися лише в паризькому кафе минулого століття. В основі цього перфоманса — картина «Кафе» видатного Олександра Мурашка (перший поверх).
«Шурка»
Пропонуємо вам на дотик вгадати який експонат ми сховали у «чорному ящику», а потім знайти його на одній з картин з колекції Одеського художнього (перший поверх).
Частина 6. Додаткові радощі
Наша пропозиція для вас не вичерпується всім вищенаписаним. За вашим бажанням ми із задоволенням:
розробимо персональні екскурсії будь-якої тематики в рамках експозиції Одеського художнього (вартість розробки екскурсії: 1000 грн, проведення екскурсії — 350 грн + вхідний квиток для кожного учасника — 100 грн);
проведемо екскурсію англійською або французькою мовами (вартість екскурсії не зміниться);
запропонуємо розважальну програму та майстер-класи для дітей (вартість: від 1500 грн);
надамо вільну залу наприкінці кожної екскурсії для шеринга, рефлексії та обміну враженнями (вартість оренди: 1400 грн/30 хвилин).