Всю ніч просидів на стільчику (382 рази, може більше)

Даша Чечушкова

12

.

04

.

2024

14

.

07

.

2024

Про виставку

Наскрізною темою виставки Даші Чечушкової є скорбота. Не особиста скорбота окремої людини, але й не колективна жалоба. Скоріше та щоденна скорбота, що залишається прихованою, мов провина чи сумнів, і проникає в наше життя непомітно, накопичуючись та оприявнюючись у різних симптомах та мареннях. Наслідуючи «Капрічос» Франциско Гої, авторка фіксує свої спостереження в серії офортів «Посібник перед сповіддю» — незакінченому списку симптомів безпорадності.

Назва виставки посилається на малюнок художниці, герой якого прикутий до стільця в той час, як кімнату, в якій він сидить, починає затоплювати. Це сидіння на стільчику — дія, яка полягає в неспроможності щось вдіяти, «дія бездії», що супроводжується розгубленістю, апатією, притупленням інстинкту самозбереження — відчуттями табуйованими і відверто небажаними в суспільстві у стані війни, позбавленому права на слабкість і відчай.

Минуле навідується до нас у вигляді привидів, образів обірваного колишнього життя. Ми линемо до них, щоб вшанувати і вгамувати свій жаль, але цим самим лише знову і знову свідчимо втрату. Це вічне повернення до місця, якого вже не існує, — шлях, що залежно від нашого ставлення може стати вироком чи випробуванням, сповіддю чи втечею, хворобою чи порятунком.

Незадовго до вторгнення Даша розповіла нам один свій сон. У ньому вона стоїть на березі, споглядаючи, як море прибуває і поступово затоплює територію судноремонтного заводу, будівлю, в якій розташована її майстерня, та все навкруги. «Білий прапор — привид дому» — остання робота, створена авторкою в тій майстерні. Це полотна, що були підготовлені для роботи, але так і лишилися ненаписаними.

Світлини

No items found.
Більше світлин

Даша Чечушкова

Даша Чечушкова (1999 р. н.) — українська художниця, яка народилася в Одесі. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова, навчалася в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. У 2020-2022 роках художниця була частиною спільноти митців, які жили і працювали на території Одеського судноремонтного заводу № 2 (СРЗ-2). Після початку повномасштабного вторгнення релокувалася до Львова, де разом з іншими митцями орендувала майстерню на іншому недіючому заводі.

Куратори: Валерія Наседкіна, Володимир Чигринець

Виставковий менеджмент: Олексій Воронко, Володимир Дамаскін

Дизайн: Севіндж Аббас, Євгенія Майор, Даша Чечушкова, Анастасія Шуріпа

Зовнішня комунікація: Анастасія Левченко, Катерина Харченко

Подяка: Анастасія Бойченко, Наталка Ревко, Сергій Суляєв, Валерія Шевченко

Коли:

12

.

04

.

2024

о

15:00

Де:

Софіївська, 5а

Вартість:

Вхід на відкриття вільний, надалі – 100/50₴

Зустрінемося в Одеському художньому!