Музейна історія

ONFAM

10

.

08

.

2024

.

.

Про виставку

Починаючи з 1880-х років в Одесі тривали дискусії щодо створення музейної інституції, яка стала б художнім осередком міста. Завдяки діяльності Товариства витончених мистецтв у 1899 році було відкрито перший Міський музей витончених мистецтв. Протягом 125-річної історії Музею його очолювали науковці або художники, рідше – міські бюрократи. Зазвичай, періоди управління істориків і мистецтвознавців були епохою поступового зростання. Натомість директорство художників частіше відзначалося революційними змінами.

Основою виставкового проєкту стали фотонегативи 1920–1930-х років, зроблені працівниками та працівницями музею. Це був час великої реорганізації музейної справи, націоналізації музейних і приватних колекцій. Скляні платівки з фотоемульсіями пережили війну та зміни влади й зараз показують нам історію, не зафіксовану архівними записами. Тодішній директор Цві Емський-Могилевський звів новий музей: з екскурсійним бюро, поліфонічною колекцією та експозицією. Завдяки його зусиллям із закритої галереї для поціновувачів та поціновувачок Музей витончених мистецтв обернувся на Народний художній музей. Олександр Ройтбурд також наново відкрив музей і його колекцію для відвідувачів та відвідувачок, надавши колись регіональній інституції національного значення. 

Свого часу перед Емським-Могилевським і Ройтбурдом постали схожі виклики. При цьому через різні історичні часи та особисті переконання вони досягали різних результатів. Їхні дії доводять, що музейна історія пов'язана не тільки з колекціями, але сильніше – з людьми, які ними опікуються. 

Цим виставковим проєктом ми спробували показати, що окрім класичних функцій Музей є місцем пам'яти, частиною досвідів, що повʼязують покоління відвідувачів впродовж історії.

Світлини

No items found.
Більше світлин

ONFAM

Куратори: Володимир Дамаскін, Валерій Коршунов
Кураторська група:
Ольга Дзерик, Оксана Довгополова, Станіслав Кінка,
Олександра Ковальчук, Валерій Левченко, Валерія Наседкіна, Галина Симченко,
Володимир Чигринець, Анастасія Явтушенко 
Менеджмент:
Олексій Воронко, Неоніла Хоржевська
Дизайн:
Аліна Одинець, Анастасія Явтушенко
Літературна редакція та переклад:
United Words Translation
Зовнішня комунікація:
Анастасія Левченко

Цей проєкт відбувається за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну»,
який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів,
Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції

Коли:

10

.

08

.

2024

о

15:00

Де:

вул. Софіївська, 5а

Вартість:

150/75₴

Зустрінемося в Одеському художньому!