Доступний музей онлайн

Одеський національний художній музей за підтримки Українського культурного фонду у рамках проєкту «Доступний музей онлайн» створив віртуальний 3D-тур виставками з сурдоперекладом. Він складається з тривимірного сканування сучасних експозицій «До війни» та циклу «Мови війни» у супроводі 22 відео жестовою мовою, які розповідають про окремі серії робіт та їхніх авторів. Таким чином виставкові зали обох поверхів музею стають доступними різним людям, які цікавляться культурою та мистецтвом.

напис "доступний музей онлайн"

3D-тур,
відео жестовою мовою

логотип українського культурного фонду

Окрім віртуального туру, у рамках проєкту музей опублікував переклад жестовою мовою 7 інтерв’ю з митцями з серії «Від першої особи». Незабаром також вийде нова серія з 5 відеолекцій про мисткинь, чиї роботи представлені в колекції ОНХМ. До створення відео жестовою мовою залучили відділ професійних сурдоперекладачів Суспільного мовника. Авторка відеопроєктів — мистецтвознавиця і культурна менеджерка Аля Сєгал.

Проєкт «Доступний музей онлайн» є логічним продовженням програми «Доступний музей на слух і дотик», яку ОНХМ реалізував 2021 року також за підтримки УКФ.

Віртуальні тури

Аудіо-гід виставками

Відеолекції на YouTube

Прогулянки (не)існуючою експозицією Одеського художнього

Прогулянки не/існуючою експозицією. Лекційний курс воєнного часу 2022 року.

14 Videos

Інші відеолекції

Екскурсії в прямому ефірі

Онлайн майстер-класи для батьків і дітей

Дивіться записи стрімів на нашій сторінці у Facebook​